123

مراسم شهادت امام رضا (ع) همراه با ضیافت شام در هیئت ابوافضلی (ع) برپاست

آخرین روز ماه صفر مصادف با سالروز شهادت امام رضا (ع) است. امام علی بن موسی الرضا(ع)، یگانه عصر خویش در علم و فضیلت و تقوا بود، اما مانند دیگر امامان(ع) در تنگنای ظلم حاكمانِ ناشایست و قدرناشناسی مردم ، طلوعی در پشت ابرها و غروبی زودهنگام و غمگینانه داشت.

شهادت امام رضا (ع) تسلیت باد

1232 سال پیش در آخرین روز صفر سال 203 هجری قمری امام « علی بن موسی (ع) » ملقب به « رضا » ، از نوادگان گرامی پیامبر اسلام (ص ) به شهادت رسید . این امام بزرگوار در سال 148 هجری قمری در شهر مدینه متولد شد و پس از شهادت پدرش ، امام موسی كاظم (ع) به امامت رسید و پرچم هدایت مسلمانان را بدست گرفت . آن حضرت نسبت به آنچه از جانب خداوند به او می رسید راضی و خشنود بود و به همین جهت به رضا ملقب شد . مامون ، خلیفه عباسی در سال 200 هجری قمری از امام رضا (ع) خواست تا به مقر خلافت وی در شهر مرو ـ در جنوب شرقی تركمنستان فعلی كه جزئی از خراسان بزرگ بود ـ برود . اگرچه مامون در ظاهر امام رضا (ع) را ولیعهد خود كرد ، اما از این راه قصد داشت پایه های حكومت خود را تحكیم بخشد و به همین دلیل امام با كراهت و به اجبار این منصب را پذیرفت . مقام والای علمی و روحانی امام رضا(ع) و نفوذ روزافزون ایشان در افكار عمومی ، بتدریج باعث هراس مامون شد و وی ، امام رضا (ع) را با زهر به شهادت رساند .

در شب و روز سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع)، عاشقان و پیروان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در سراسر ایران اسلامی به ویژه در شهر مشهد مقدس ،  عزاداری می کنند.حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) در مشهد امشب و فردا میزبان عزاداران ایرانی و دیگر عزاداران از کشورهای همسایه است

هیئت ابوالفضلی (ع) روز شهادت حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شیعیان جهان را به همه مسلمانان و دیگر آزادیخواهان جهان تسلیت می گوید

همزمان با شب جمعه وشب شام غریبان حضرت امام رضا (ع)  ضیافت و سفره احسان در محل هیئت ابوالفضلی (ع) توسط آقای رضا داورنیا برپا می گردد .

موضوع: ماه مــــحرم، احادیث، دینی ومذهبی، نماز،
[ سه شنبه 1392/10/10 ] [ ساعت 08 و 21 دقیقه و 25 ثانیه ] [ مهدی زنگوئی مدیریت سایت ]